Květen 2009

Soutěž na květen (červen)

10. května 2009 v 9:57 | Áďa |  Soutěže
Ahoj,
je tady další soutěž. Vím, že moc soutěživý nejste, ale někdo si tuhle soutěžičku třebas rád zkusí.
A co je úkolem?
Poznat, od kterého koně (plemeno) je tento výřezek:


A abyste to měli lehčí tady jsou možnosti:
a) shirský kůň
b) irský tinker (cob)
c) vzácný fríský kůň


Teď je to myslím jasné, tak se s chutí pusťte do soutěžení, máte na tuto soutěž měsíc !

Zdroj:


Tento zdroj byl upraven, protože jinak byste z něj poznali o jaké plemeno jde.
Lady Gaga

9. května 2009 v 12:22 | Áďa |  Virtuální encykolopedie
Ahoj, tuto zpěvačku mám hodně ráda, a tak jsem se rozhodla něco s ní tu dát:

Lady GaGaPovolání: Zpěvačka, textařka
Věk: 23
Datum narození: 20. 03. 1986
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Znamení: Ryby aktuální horoskop »

Životopis

Její pravé jméno je Stefani Joanne Angelina Germanotta narodila se 20. března 1986 v New Yorku. Je to americká zpěvačka a skladatelka italského původu. Její pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen - Radio Gaga.

Od 4 let hraje na piano, ve 13 letech složila svoji první písničku, v 17 byla jedním z dvaceti dětí, kterým se poštěstilo učit se v newyorské umělecké škole Tisch School Of Arts. V roce 2008 vydala svoje zatím jediné album The Fame, kde naleznete hlavně dva její radio hity Poker Face a Just Dance.

Lady Gaga je bývalá spolužačka Paris a Nicky Hiltonových (navštěvovaly stejnou soukromou střední školu s názvem Sacred Heart School na Manhattane) a písně skládala už i pro Pussycat Dolls, Britney Spears a New Kids On The Block. Když byla ještě malá holčička, často si prozpěvovala písničky Cyndi Lauper, Michaela Jacksona, její táta ji inspiroval svými oblíbenými kapelami jako Roling Stones či Beatles. Jako mladá holka byla hodně divoká - jednou ji museli zastavit členové ochranky, když tančila na stole v nóbl restauraci Upper West Side. Už tehdy bylo všem jasné, že z ní vyroste pořadné číslo.Z mladé holky z italské rodiny se pomalu stávala exhibicionistka, ale především všestranně talentovaná textařka a zpěvačka, která umí udělat šou na pódiu a dostat lidi do varu. "Byla jsem bavič už jako malá holka a jsem bavič i dnes" říká o sobě Lady Gaga, která si udělala jméno v dolním East Side klubové scény New Yorku tanečním superhitem "Beautiful Dirty Rich". Její vystoupení bývají velmi odvážná - zpívá v bikinách i jiných extravagantních převlecích, které vyžadují odvahu vzít je vůbec na sebe.
"Vždycky jsem milovala rock, pop a divadlo. Když jsem objevila Queen a Davida Bowieho věděla jsem že budu zpěvačka. Až později jsem si uvědomila jak moc mě tihle umělci inspirovali."

Dosažení tak skvělého úspěchu vyžaduje velký talent. Ten, ale Lady Gaga rozhodně nechybí: Gaga je dívka, která se již ve čtyřech letech naučila improvizovat na piáno a ve třinácti letech již skládala balady na piáno. Ve čtrnácti hrávala na piáno v New Yorkských klubech.
Lady GaGa napsala ze svého alba The Fame všechny písničky, přičemž většinu syntetických zvuků na albu nahrála sama.

Většina scénických kostýmu pochází z jejich tvůrčích nápadů.

Lady GaGa má dva psy se jmény Lava a Remus, a můžeme je vidět v klipech Poker Face, Eh Eh (Nothing Else I Can Say) a Lovegame.


Zdroj:

Obrázky:U toho posledního obrázku byste neřekli, že je to ona! Ale je, protože dříve, než se stala takhle slavnou byla hnědovláska.

Zdroj obrázků:

Soužítí psa a kočky

9. května 2009 v 11:42 | Áďa |  Články

:DSoužití psa a kočky:D


Pokud chcete chovat doma pejska i kočičku, nejjednodušší je pořízení štěněte i kotěte ve stejnou dobu, mláďata k sobě najdou cestu nejrychleji. Ale ani u dospělců to nebývá velký problém. Snáze si zvykne většinou starší pes na kotě než starší kočka na štěně, ale ani tam nebývají nepřekonatelné problémy obvyklé.

Při seznamovaní psa a nového kotěte nechte nejprve se kotě v klidu u vás zabydlet, do pelíšku mu dejte dečku nebo kus hadru, který pak vyměníte navzájem kotěti a psovi v jejich pelíšcích, aby si na svůj pach zvykli, kotěti zařiďte úkryty, kam může utéci, nejbezpečněji se asi bude cítit ve výškách, proto může posloužit i vysoké škrabátko určitě bude však nejprve zalézat též pod nábytek. Pokud se tak stane na dlouho, dejte mu tam k dispozici toaletní misku, ale ne krmení, aby mělo důvod vylézt.
Asi po dvou dnech, kdy se kotě cítí u vás již bezpečně a nechá se od vás mazlit a hladit, vezměte psa do pokoje, kde je kočka, nejlépe na vodítku. Kočka se patrně někam schová a bude syčet. Nenechte pejska, aby ji honil, pokud se oba chovají pokojně a přiblíží se k sobě, můžete situaci ještě usnadnit tím, že si nasliníte ruku a přejedete s ní po kočce, aby měla váš pach pes ji lépe přijal.


Při blízkém seznamování kočky a psa se nějakému sekanci ze strany kočky asi nevyhneme, proto kočce dobře ostříháme drápky, ale pozor, abychom jí nestříhli až do krve, je nutné sledovat, kde má kočka ve drápku nerv a stříhat nad ním. Pro tyto účely postačí dobře i kleštičky na nehty.

Pokud už u nás doma kraluje kočka a vybíráme k ní dospělého psa, třeba z útulku, většinou se setkáme s tím, že zaměstnanci u nalezeného psa nejsou schopni posoudit, jak se bude ke kočkám chovat, protože neměli příležitost to někde vyzkoušet. V žádném případě se nenechte zlákat líbivým zevnějškem psa, ale vybírejte podle jeho temperamentu. Vynechejte pokud možno plemena lovecká a saňové psy a teriéry. Vyberte si velmi klidného, poslušného psa, u kterého je naděje, že kočku ponechá v klidu.

Při seznamování nenutíme kočku do násilného sblížení, bude se schovávat, syčet na psa a může demonstrovat svou uraženost i několikadenním odchodem z bytu nebo močením a kálením do psího pelíšku, případně pokud jí dojde, kdo za utrpěné příkoří může, i na strategická místa člověka, kterého považuje za viníka (postele, křesla, hromádky šatstva, sporák u hospodyně, dílna u muže aj.).

Kočce je nutno věnovat denně pozornost a hlazení, aby se necítila odstrčená, případně ji dočasně odsunout do teritoria, kde se pes nevyskytuje.

Převážně však soužití probíhá bez problému, psi kočku respektují jako nadřazenou. Většina koček pozná, že před psem nesmí utíkat a raději se mu postaví čelem a obdaří ho pár výchovnými ťafkami, které psa většinou zastraší a příště si dává pozor. Bezproblémovému soužití se naučí i někteří lovečtí psi, kteří venku cizí kočky loví. Domácím kočkám v rodině však dávají pokoj, protože je počítají do smečky.

Pokud kočku chováme doma, je potřeba věnovat pozornost umístění její toalety. Někteří psi mají totiž potřebu po kočce vyjídat výkaly z kočičího WC, což je nejen nehygienické, ale v případě, že používáme jako stelivo bílý silikagel, který pes pozře, se toto může pro psa stát vyloženě životně nebezpečným.

U kočky, která chodívá ven, bychom měli dbát na očkování nejen proti vzteklině, ale i proti plísním, časté odčervení a preventivní pravidelné ošetřování přípravky proti ektoparazitům, aby od cizích koček a hlodavců na psa nepřenesla ušní svrab, blechy, červy a plísně.

Je až s podivem, kolik legrace si někteří psi užívají s kočkami, není ani výjimečné, když pes adoptuje kotě jako štěně, a dokonce jsem slyšela o případu, kdy se irský setr od kočky naučil lézt na stromy a pak pochopil, že třesením větví se dostane k mladým pěnkavkám, o které se s kočkou podělil. Jeho majitelka se dříve domnívala, že si chodí vylepšovat na strom jídelníček ovocem. Pes byl velmi ostražitý a před paničkou tuto zálibu dlouho tajil, což mu usnadňovala i okna, která vedla na druhou stranu domu, takže před tím, než byl spatřen, slyšel cvaknout dveře a zavčas přerušil své rejdy, až ho jednou jeho panička pozorovala ze střechy přímo při činu i s kočkou.

Měla jsem jednou to potěšení pozorovat spolupráci mé kočky a psa při vykrádání kuchyňského stolu. Dlouho jsme si lámali hlavu a navzájem se v rodině hádali a obviňovali, kdo zapomíná do kuchyně zavírat dveře, až jsem jednou nešla do práce a viděla tento postup: kočka přišla do pelechu psa a zamňoukala a odcházela k zavřeným kuchyňským dveřím, pes ji po chvíli následoval a otevřel dveře. Kočka vyskočila na stůl a při bezuzdném hodování psovi shazovala zbytky u snídaně, což pochopitelně pes kvitoval pod stolem s nadšením.

ZDROJ:


Psí plemena na A

9. května 2009 v 11:26 | Áďa |  Virtuální encykolopedie

Afgánský chrt

výška 63-74 cm, dlouhá srst, na hřbetě krátká, v obličejové části krátká, (mimo brady), zbarvení je přípustné jakékoliv

Akita Inu

výška 58-70 cm, srst hustá, krátká, barva: bílá, červená, či žíhaná, vždy s bílou maskou a dalšími, přesně předepsanými bílými znaky

Aljašský malamut

výška 58-64 cm, srst krátká a hustá, barva od světle šedé po černou, s bílými znaky

Americký buldog

výška 48-71 cm, (ideál 64 cm při 55 kg), hladkosrstý, zbarvení nejčastěji bílé, či bílé s malou skvrnou jakékoliv barvy, povolená je však libovolná barva v kombinaci s bílou, ale upřednostňuje se takové zbarvení, kde alespoň 50% těla je bíle zbarveno, povolená je i plavá, ale pouze bez černé masky

Americký foxhound

výška: 64 cm, hladkosrstý, přičemž všechna zbarvení, včetně všech kombinací jsou povolené

Americký kokršpaněl

výška: 36-38 cm, nutně potřebuje úpravu srsti střihem - na hřbetě a hlavě krátká, jinde velmi dlouhá, barva srsti černá, černá s pálením, krémová, červená, hnědá, hnědá s pálením, dvou i více barevní - nikdy ve směsi barev nesmí chybět bílá, nebo grošovaní

Americký pitbulterr

výška 46-56 cm, hladkosrstý, všechny barvy a barevné kombinace jsou bez rozdílu přípustné

Americký staforirský teriér

výška 43-48 cm, hladkosrstý, zbarvení je povolené jakékoliv, mimo bílé s výskytem nad 80%, tedy i celobílých jedinců

Americký vodní španěl

38-46 cm, srst je od lehce zvlněné po uzavřené kudrlinky, i různě po celém těle, krátká a hladká pouze na hlavě, může být upravována, ale není to podmínkou, barva srsti výrazně játrová, čokoládová nebo hnědá

Anatolsk ý pastevecký pes

Toto plemeno pochází z území dnešního Turecka a původně sloužilo k ochraně stád a domova pastevců. Je to mohutný strážní vzpřímený pes velkého rámce, robustní postavy, se silnou hlavou a hustou patrovou srstí. Je velký a vytrvalý a je schopen pohybovat se velkou rychlostí.

Anglický buldog

výška není stanovena, pouze váha, a ta se pohybuje mezi 22 a 25 kg, je hladkosrstý, v barvě žíhané, červeno-hnědé, béžové, (jmenované barvy s černou maskou nebo bez ní), dále strakaté bílá s kombinací jmenovaných barev, nebo bílá s dobrou pigmentací

Anglický kokršpaněl

38-41 cm, srst na hlavě a hřbetě krátká, jinde středně dlouhá, k výstavním účelům je nutná úprava střihem, barva může být jakákoliv, ale pokud je jednobarevná, bílé znaky nejsou povoleny

Anglický mastif

výška psa min.76 cm a feny 70 cm, je hladkosrstý, zbarvení nejčastěji žluté či meruňkové, ale také stříbrné či žíhané, vždy s černou maskou

Anglický setr

výška 61-68 cm, srst delší, místy dlouhá, občas se upravuje trimováním, barva srsti bílá s modročernou, bílá s oranžovou, bílá s citrónovou, bílá s játrově hnědou a v neposlední řadě trikolorní (bílá+černá+pálení)

Anglický špringršpaněl

výška 51 cm, srst poměrně krátká, delší pouze na uších, hrudi a končetinách, barva hnědo-bílá, černo-bílá, případně doplněné pálením

Anglický toy teriér

výška:25-31 cm, hladkosrstý, zbarvení pouze černé s pálením

Appenzelský salašnnický pes

výška 48-58 cm, srst krátká, barva černo-bílá s pálením, místo černé je přípustná i havanská měď

Argentinská doga

výška 60-65 cm, hladkosrstý, zbarvení pouze bílé

Artésko - normandský baset

výška: 30-36 cm, hladkosrstý, zbarvení pouze trikolorní nebo bílo-oranžové, žádoucí je bílé zbarvení končetin

Atlasský horský pes

výška: 62 cm, srst mírně delší, místy středně dlouhá, všechny barvy srsti jsou povoleny

Australs hocký pes

výška 43-51 cm, srst krátká, zbarvení může být modré, modře tečkované, modře skvrnité (možné i se skvrnami jiné barvy), červené, červeně tečkované

Australský kelpie

výška 50-55 cm, srst krátká, v barvě červenohnědé, černé, černo-tříslové, čokoládově hnědé, kouřově modré s tříslovou, světle hnědé, červenohnědé s tříslovou

Australský ovčák

výška 45-57 cm, srst delší, v barvě blue merle (šedočerné skvrny) případně s pálením, red merle (játrověhnědé skvrny), jednobarevné hnědé či černé, s bílými znaky nebo bez nich

Australský teriér

výška 25 cm, srst poměrně dlouhá a tvrdá, srst na trupu modrá, jinde na těle sytě tříslová

Auvergneský ohař krátkosrstý

Auvergneský ohař krátkosrstý je středně velký pes určený především k lovu drobnější zvěře (pernaté, králíků apod.) Nevyhýbá se ani práci ve vodě.

Azavak

výška 61-72 cm, hladkosrstí, zbarvení pískové, červené, často s žíháním, musí být bíle zbarvené tlapky, bílý znak na hrudi či lysinka jsou přípustné

Zdroje
TEXT